Pozvánka na 1. ročník Mezinárodního kongresu jógy v Olomouci (24. - 25. 8. 2024)

Úterý 28. květen 2024, 11:32

Staňte se součástí nové tradice akce propojující jógu, zdravý životní styl, fitness, funkční pohyb a fyzioterapii.

Během DVOU dnů dnů si vyberete z více než 24 lekcí a workshopů, 18 přednášek a unikátní panelové diskuze učitelů různých směrů a tradic jógy.

Kongres bude otevřen pouze pro 333 registrovaných účastníků, a tak neváhejte a zajistěte si VSTUPENKU dokud je čas.

Zažijte neopakovatelnou letní atmosféru univerzitního města a setkávání různých směrů a tradic jógy.

Přijďte do moderního prostředí UNIVERZITNÍHO KAMPUSU inspirovat se příklady dobré praxe, tradicí, inovací a výzkumů týkajících se jógy. Kongres pořádaný společně se školou jógy a meditace KABIR YOGA má za cíl přivítat v Olomouci praktikující lektory jógy, jogíny různého věku a škol i akademiky, s možností propojení výzkumů v různých oblastech bádání a jógy. Pracovní podtitul v angličtině je YOGA PATH FOR MIND BODY AND SPIRIT

Druhým aspektem a ambicí připravovaného kongresu je propojování VÝCHODNÍHO A ZÁPADNÍHO POJETÍ JÓGY. Do Olomouce dorazí lektoři a jogíni reprezentující různé pohledy na jógu. Můžete se setkat se zástupci moderního pojetí jógy (například se spoluzakladatelem POWER JÓGY V ČR - Jakubem Šamberegerem),, lektory specializovanými na FYZIOJÓGU, uznávaným lektorem oshových meditací Kabirem Bharti, ale také například inspirativním zástupcem náthské tradice jógy Guru Yogi Suraj Náth Ji z Indie. Na kongresu najdete prostor pro vzájemnou diskuzi a inspiraci s cílem kultivace vaší jógové praxe v souladu s aktuálním stavem poznání v oblasti medicíny, psychologie, vzdělávání a zdravého životního stylu.

V rámci kongresu proběhne unikátní moderovaná diskuze s lektory různých škol a přístupů jógy s cílem definovat potenciál a limity rozvoje a praktikování jógy v ČR (Evropě).

Akce se koná pod záštitou rektora Univerzity Palackého prof. Martina Procházky a ředitele Fakultní nemocnice prof. Romana Havlíka.

Na setkání s vámi se těší realizační tým kongresu v čele s prof. Martinem Kudláčkem z Fakulty tělesné kultury

www.jogakongres.cz